Uzaktan akraba çıktılar

ABD Başkanı Barack Obama ile Amerikalı milyarder Warren Buffett uzaktan akraba çıktı.

Ancestry.com adlı soyağacı sitesindeki habere göre, 1650'li yıllarda Fransa'dan ABD'ye göç eden Mareen Duvall'in, Obama'nın dokuzuncu göbekten büyükbabası, bu kişinin aynı zamanda milyarder Buffet'nin de altıncı göbekten büyükbabası olduğu saptandı.

Duvall'in ABD'ye ayak bastığında Maryland eyaletinde bir toprak satın aldığı ve bu topraklara daha sonra ''Middle Plantation'' adını verdiği belirtilen site haberinde, Duvall'in 12 çocuğu dolayısıyla da soyunun çok geniş olduğuna dikkat çekildi.

Bu site için araştırmalar yapan Anathasia Tyler, ''Bir rakam vermek zor olsa bile, Mareen Duvall'in soyundan gelen insanların küçük bir topluluk oluşturduğunu söylemek mümkün'' dedi.

Tyler, aslında başlangıçta bu iki aile arasında bir bağın bulunduğuna dair en ufak bir fikre sahip olmadıklarını ve milyarder Buffet'nin soyağacını araştırırken tesadüfen Obama ile bir bağ bulduklarını da sözlerine ekledi ve ''Birkaç yıl önce Barack Obama'nın soyağacının izini sürmeye başladığımızda aynı zamanda Buffet'nin de soyağacı üzerinde çalışıyorduk ve Duvall ailesinin ismine rastladık. Bu sayede de bir bağ olduğunu kanıtlayabildik'' dedi.

Söz konusu Amerikan sitesi, daha önce de Obama'nın Alman kökeni ve hatta aktör Brad Pitt ile uzaktan akraba olduğunu açıklamıştı.

Uzaktan akraba çıktılar yorumları

 • Image Description
  25mamo25
  18.03.2014

  Soy ağacımızı en dibine kadar öğrenmek istiyorum...Büyük büyük dedem Memiş'dir...

 • Image Description
  asilhan
  15.04.2014

  Soy ağacımı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun

 • Image Description
  süleymansurucu
  23.04.2014

  ADAM GİBİ İŞ YAPIN BURAYA SOYAĞACIIZI ÖĞRENME YE GELDİK

 • Image Description
  zek
  16.05.2014

  Yabancı ülkede yaşıyorum ve maalesef annem babam 50 yıl Türkiye de yaşamıyor
  Soy ağacımı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun

  Teşekkür ediyorum

 • Image Description
  MEHMET34ggg
  28.08.2014

  kandırmayın lan insanları