Uzaktan akraba çıktılar

ABD Başkanı Barack Obama ile Amerikalı milyarder Warren Buffett uzaktan akraba çıktı.

Ancestry.com adlı soyağacı sitesindeki habere göre, 1650'li yıllarda Fransa'dan ABD'ye göç eden Mareen Duvall'in, Obama'nın dokuzuncu göbekten büyükbabası, bu kişinin aynı zamanda milyarder Buffet'nin de altıncı göbekten büyükbabası olduğu saptandı.

Duvall'in ABD'ye ayak bastığında Maryland eyaletinde bir toprak satın aldığı ve bu topraklara daha sonra ''Middle Plantation'' adını verdiği belirtilen site haberinde, Duvall'in 12 çocuğu dolayısıyla da soyunun çok geniş olduğuna dikkat çekildi.

Bu site için araştırmalar yapan Anathasia Tyler, ''Bir rakam vermek zor olsa bile, Mareen Duvall'in soyundan gelen insanların küçük bir topluluk oluşturduğunu söylemek mümkün'' dedi.

Tyler, aslında başlangıçta bu iki aile arasında bir bağın bulunduğuna dair en ufak bir fikre sahip olmadıklarını ve milyarder Buffet'nin soyağacını araştırırken tesadüfen Obama ile bir bağ bulduklarını da sözlerine ekledi ve ''Birkaç yıl önce Barack Obama'nın soyağacının izini sürmeye başladığımızda aynı zamanda Buffet'nin de soyağacı üzerinde çalışıyorduk ve Duvall ailesinin ismine rastladık. Bu sayede de bir bağ olduğunu kanıtlayabildik'' dedi.

Söz konusu Amerikan sitesi, daha önce de Obama'nın Alman kökeni ve hatta aktör Brad Pitt ile uzaktan akraba olduğunu açıklamıştı.

5 yorum

SOY AĞACI

Soy ağacımızı en dibine kadar öğrenmek istiyorum...Büyük büyük dedem Memiş'dir...

18.03.2014 - 25mamo25

soy ağacı

Soy ağacımı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun

15.04.2014 - asilhan

BU NEBİCİM SİTE

ADAM GİBİ İŞ YAPIN BURAYA SOYAĞACIIZI ÖĞRENME YE GELDİK

23.04.2014 - süleymansurucu

SOY AĞACI

Yabancı ülkede yaşıyorum ve maalesef annem babam 50 yıl Türkiye de yaşamıyor
Soy ağacımı en ince ayrıntısına kadar öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun

Teşekkür ediyorum

16.05.2014 - zek

kandırmayın lan insanları

kandırmayın lan insanları

28.08.2014 - MEHMET34ggg

Konular