Casalini'nin soyağacı...

Zeynep Casalini denilince ilk akla gelen şeylerden biri soyağacı. Annesi oyuncu Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernosto Casalini, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan... "Bu muhabbetten artık sıkılmışsınızdır," deyince tam tersine çok hoşuna gittiğini anlatıyor: "Dedeme arkadaşları, 'Torununuzu çok beğeniyoruz,' deyince, beni tanıyorlar diye hoşuna gidiyor.

Hatta annem benim adımı bir yerde söylediğinde 'Zeynep Casalini'nin nesi oluyorsunuz?' diye soruyorlarmış. İlgi bana dönmüş durumda şu an. Onların altında ezilmiş değilim." Tüm bu nedenlerden dolayı, insanların ünlü olmak için neden bu kadar çırpındığını anlayamadığını söylüyor: "Neden herkes şarkıcı olmak istiyor? Çünkü ünlü oluyorsun. Ünlü olmak nedir ki? Bu benim anlayamadığım bir şey olabilir. Çünkü benim ailem, ünlü bir aile. Bu konuda çok şanslıyım.

Evin içinde Türkan Şoray, Sezen Aksu, Kadir İnanır, Tarık Akan dolaşırdı." Hayatında en çok önem verdiği şey, kızı. 16 yaşındaki Ceren de müziğe meraklı ve annesine göre 'ne yazık ki' oldukça da yetenekli. Bu işin çok meşakkatli bir yolu olduğunu, kızının yıpranmasını istemediğini söylüyor."